Jmenuji se Martina Loutocká, narodila jsem se a celý život žiji v Brně. S manželem vychováváme dva syny (narozeni v letech 2017 a 2019). Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity – obor Učitelství pro 1. stupeň. Po studiích jsem do odchodu na rodičovskou dovolenou učila na základní škole v Brně.

Od malička mě bavila práce s dětmi, během střední školy jsem začala vést přírodovědno-tvořivé kroužky pod Lipkou–školským zařízením pro environmentální vzdělávání. Tam jsem kroužky vedla 10 let a byla to má první pedagogická zkušenost.

Od roku 2009 jsem začala vést cvičení pro rodiče s dětmi od 6 měsíců pod porodní asistentkou Jarmilou Kovaříkovou. Působení v jejím centru mě značně ovlivnilo profesně, ale i osobně, a celkem udávalo mé další směřování – práce s rodinou, kojícími ženami atd. Cvičení pro rodiče s dětmi vedu s pár přestávkami pravidelně dodnes. 

Měla jsem možnost vytvořit několik výukových programů pro předškolní děti pod Kulturním střediskem Omega, které jsem během studií vedla. 

Prázdniny jsem trávila na táborech jako vedoucí, později jako hlavní vedoucí. Od dětí na prvním stupni (Lipka) jsem se přesunula k táborům pro maminky s dětmi (Lipka, YMCA, Vrtule, o. s.). Několikrát jsem měla možnost zrealizovat pobyt pro děti ve věku 1,5-3 roky s rodiči, kteří chodili na má cvičení. Na jeden z těchto táborů ráda jezdím poslední roky jako účastník se svými dětmi.

Od roku 2013 jsem do mateřské dovolené učila na 1. stupni základní školy v Brně.

Po narození prvního syna jsem se začala více zajímat o kojení, nošení dětí a kontaktní výchovu. Vše nám velmi pomohlo při jeho náročné povaze. Postupem času jsem o kojení zjišťovala více a více, dávalo mi smysl dělat osvětu mezi svými kamarádkami. Zanedlouho se na mě začaly kamarádky obracet s prosbami o rady při problémech s kojením a dozrálo rozhodnutí absolvovat kurz laktační poradkyně. 

Nyní mám 2 syny, kteří mě stále motivují učit se novým věcem. Díky pomoci manžela mám možnost se věnovat i svým koníčkům – 15 let tančím orientální tance, ráda tvořím, pěstuji pokojové rostliny a mám ráda pobyt v přírodě.

Momentálně se věnuji laktačnímu poradenství u klientek doma a vedu cvičení pro maminky s dětmi od 6 měsíců v mateřských centrech.